Cont blocat

22 decembrie 2018 56

Buna ziua. Spuneți-mi, va rog: fostul soț a achitat doar 2.500 de lei pentru cheltuielile de judecata in privința pensiei alimentare, Le-a achitat la executor judecătoresc pe contul meu bancar, însă executorul mi l-a blocat. Pot sa aflu de ce? Si cum pot sa deblochez contul, pentru ca am nevoie de bani? Mersi.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Bună ziua Varvara,

Vă sugerez să vă adresați la executorul judecătoresc pentru a clarifica situația respectivă. În mod normal contul Dvs. nu trebuia să fie blocat. Se blochează contul debitorului de regulă.

Dacă aveți întrebări suplimentare vă sunt la dispoziție.

22 decembrie 2018