Contestare proces-verbal

16 iunie 2020 125

Bună ziua. Vreu sā depun contestatie impotriva procesului-verbal întocmit pe art. 76 CC in legatura cu pandemia. Pe data de 03.06.2020 eu şi încă două persoane ne aflam pe stadionul şcoli, păstram distanța sociala, ne aflam in aer liber şi eram doar 3 persoane, ceea ce nu este interzis. Pe loc nu ne-au intocmit niciun proces-verbal, ni s-a spus sa plecam si noi am plecat. Dupa care, pe data de 10.06.2020, am primiti o citatie sa ma prezint pe 12.06.2020 la poliție. Eu m-am prezint şi atunci mi s-a intocmit procesul-verbal. Eu refuzat sa achit amenda. Am nevoie de un model de contestatie şi un sfat. Va multumesc mult!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua S!

Puteți întocmi contestația în formă liberă.
Pentru a beneficia de o consultație sunteți îndrumat să contractați un avocat/avocat stagiar, iar în cazul imposibilității de contractare a unui avocat vă puteți adresa la CNAJGS pentru a vi se oferi un avocat la cerere achitat de stat.
În acest sens accesați pagina... mai detaliat web www.cnajgs.md

Succes!

16 iunie 2020