Contestarea graficului de intrevederi

10 aprilie 2023 37

Buna ziua. Sectia protectia copilului de la pretura Botanica mi-a facut grafic de intrevederi cu copilul (cu varsta un an si jumatate), si anume 2 ore in zilele de sambata. Nu mi-a fost oferita nicio explicatie pentru hotararea luata. Cred ca mi-au fost incalcate drepturile de parinte si as dori sa contest hotararea mentionata in instanta de judecata. Daca depun contestatie, graficul de intrevederi va fi modificat? Cunosc numele functionarului care a adoptat hotararea privind graficul de intrevederi. Il pot da in judecata pentru ca mi-a incalcat drepturile?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Puteţi contesta. Decizia finală o va lua judecătorul în dependeţă de toate circumstanţele cazului dumneavoastră.
Colegii nu o să vă spună la etapa respectivă dacă va fi sau nu modificat graficul.
Funcţionarul public nu poate fi tras la răspundere în procedura administrativă.

13 aprilie 2023