Contestarea hotaririi judecatii la Curtea Suprema

14 decembrie 2017 38

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, in cit timp (zile) pot contesta hotarirea judecatii la Curtea Suprema si de cind. Multumesc!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vladimir Anghel
  • Student
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Pentru a oferi un răspuns potrivit la această întrebare, e necesar să specificați ce fel de hotărâre doriți să atacați!

14 decembrie 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Dacă litigiul ține de domeniul civil atunci cu privire la decizia CA Recursul se declară în termen de 2 luni de la data comunicării hotărîrii sau a deciziei integrale iar dacă este o decizie penală a CA atunci Termenul de recurs este de 30 de zile de la data pronunţării... mai detaliat deciziei.
Totuși întradevăr trebuie sa specificați actul pentru a va putea da un răspuns mai ferm.

15 decembrie 2017