Contestarea procesului-verbal contraventional

12 martie 2024 3

Buna ziua. Doresc sa contest un proces-verbal contraventional in domeniul rutier si sa expediez contestatia prin posta, deoarece sunt la distanta mare de adresa juridica a agentului constatator. Nu am savarsit contraventia pretinsa de agent, deoarece am trecut la culoarea verde intermitenta a semaforului, dar agentul a indicat in procesul-verbal ca as fi mers la rosu desi nu exista nicio proba in acest sens. Cine ma poate ajuta cu formularea contestatiei, sau sa-mi trimita un model dupa care sa ma orientez? Mersi mult.

Jurist comments 3

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Îmi puteți lăsa un mesaj pe e-mail: 068769517.

12 martie 2024
Iulia Ghețivu
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună, Nicolae, în asemenea caz, contestați procesul - verbal, sper că încă sunteți în termen. Pot să vă ajut cu întocmirea contestației, nr. de telefon: 069940453.

13 martie 2024
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Bună Nicolae! Pot să te ajut, însă este nevoie de o analiză a procesului-verbal de contravenție și a altor detalii. Pentru suport și ajutor juridic, puteți apela la nr. de telefon 069049267

13 martie 2024