Contestarea unei amenzi pentru parcare neregulamentara

11 iunie 2023 18

Salutare. Acum o saptamana mi-a fost aplicata amenda pentru parcare neregulamentara. Ma aflam in masina oprita in raza de actiune a indicatorului "Oprirea interzisa". Dupa ce mi-a fost inmanat procesul-verbal, am constatat ca in acesta este indicat alt articol din CC, respectiv amenda e mai mare si puncte de penalizare sunt mai multe. E posibil de contestat procesul-verbal in aceasta situatie? Agentul constatator nu mi-a acordat dreptul de a perfecta proces-verbal simplificat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Sigur este posibil, în timp de 15 zile de la întocmirea procesului-verbal. Dacă aveți nevoie de asistență juridică puteți să mă apelați: 068769517.

12 iunie 2023