Contor electric amplasat în casă

23 august 2024 0

Bună ziua. Am cumpărat o casă și contorul electric este amplasat în casă, fostul proprietar nu l-a scos afară, așa cum sunt cerințele actuale. Acum furnizorul mă obligă pe mine să suport toate cheltuielile pentru mutarea contorului. Dacă refuz, rămân fără energie electrică. Ce pot să fac în acest caz? Mulțumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Mihai Gherbovei
  • Avocat

Buna, aveti doua solutii sau va conformati noilor modificari sau ramineti fara lumina. succese

30 august 2024