Contract de donație

10 decembrie 2020 19

Am încheiat un contract de donație a unui apartament în favoarea mea. Nu am citit atent contractul unde era scris ca acesta trebuie înregistrat în registrul bunuri imobile în termen de 3 luni de la data întocmirii. Au trecut 2 ani de atunci. Cum pot rezolva problema? Este nevoie de repetat procedură impreuna cu donatorul? O sa achit aceeași sumă ca la întocmirea primului contract? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Concretizați va rog, cind anume a fost întocmit contractul? Asemenea obligații au existat pina in 2003.
Dați va rog toate datele de cind contractul? Ar fi bine de studiat contractul.
Eventual, este posibil de repus in acest termen prin instanță.

11 decembrie 2020