Contract de împrumut

11 iunie 2024 2

Bună ziua. Am lucrat neoficial în calitate de vânzătoare. Am luat niște bani și șeful m-a impus să semnez un contract precum că am luat cu împrumut acei bani și mă obșliga să-i întorc până la o dată stabilită. În caz că nu achit la timp, șeful poate să calculeze dobândă și să mă dea în judecată. Ce mi se poate întâmpla? Vă rog mult, ajutați-mă cu un răspuns!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua. Dacă nu întoarceți la timp ,,pretinsa datorie” desigur șeful (creditor) poate solicita în judecată recuperarea daoriei, dobânda de întârziere și desigur cheltuielile de judecată și executare silită.

12 iunie 2024