Contract de prestare servicii

11 septembrie 2018 20

Am semnat un asemenea contract intre mine si persoana fizica. Cand m-am angajat la munca, la compartimentul platii lunare este indicata o suma fixa + procent din clientii adusi. Au fost cativa clienti, dar sa socotim ca e 0. Nu exista punct ca in acest caz sa nu primesc salariu. La cererea banilor au zis ca azi-maine si intr-un final, black-list. Am conversatiile cu amanunturi + contractul la indemana. Cum pot sa-mi capat banii munciti?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Urmează să vă adresați cu o cerere de chemare în judecată pentru neexecutarea obligației de către partea opusă și să solicitați suma datorată conform clauzei contractuale.

Întru beneficiul dvs ați putea angaja un avocat sa va reprezinte interesele iar în caz de câștig să solicitați și banii cheltuiți pentru asistența juridică.

11 septembrie 2018