Contract de prestari servicii

1 noiembrie 2019 92

Salariatii angajati pe contract prestari servicii se includ in tabelul de pontaj?

Jurist comments 1

Cristian Papanaga
  • Avocat

Tabebelul de pontaj este aplicabil doar in raport cu salariatii, pentru a duce evidenta timpului de munca.

Nu poate fi numit salariat o persoana cu care aveti incheiat un contract de prestari servicii. Regimul juridic este diferit, prin urmare tabelul de pontaj nu este aplicabil. In cazul prestarilor de... mai detaliat servicii poate fi intocmit un act de predare-primire a serviciilor.

Incercati sa determinati daca persoanele cu care aveti incheiate contracte sunt prestatori de servicii sau de fapt au calitatea de salariat.

1 noiembrie 2019