Contract de studii la colegiu

5 aprilie 2024 4

Bună ziua. În caz de abandonare a studiilor la colegiu în al doilea semestru, contractul de studii trebuie achitat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

În cazul abandonării studiilor în timpul semestrului sau chiar la începutul acestuia, este posibil să fie prevăzute anumite costuri sau penalități în contractul de studii. Este important să consulți contractul de studii și politicile colegiului pentru a înțelege în detaliu ce implică renunțarea la studii și dacă sunt prevăzute anumite... mai detaliat costuri. În unele cazuri, este posibil să fie necesar să plătești taxe sau să suporti alte costuri asociate renunțării la studii înainte de finalizarea semestrului.

6 aprilie 2024