Contract de vânzare-cumpărare a automobilului

21 august 2022 34

Bună ziua! Doresc să cumpăr un automobil, însă stăpânul acestuia se afla în Anglia. Acesta mi-a propus să-mi facă acolo un contract de vânzare-cumpărare prin notar, însă trebuie să-i trimit copia buletinului. Întrebarea mea este: care ar putea fi consecințele dacă îi trimit copia buletinului? Ce poate face cu acea copie în Anglia: poate contracta vreun credit pe numele meu, sau ceva de genul acesta? E posibilă întocmirea contractului în circumstanțele descrise? Voi putea înmatricula mașina pe numele meu cu acel document? Mersi anticipat pentru răspuns!

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna Chiril! De obicei orice Contract trebuie semnat de ambele parti pe viu, insa este posibil de a semna electronic. In cazul tau iti propun sa nu risti si intocmesti orice Contract in prezenta ta, pentru ca sunt date personale, date importante pentru Contract,

22 august 2022