Contract de vanzare-cumparare vs. contract de investitii

22 decembrie 2022 46

Buna ziua. Am nevoie de contract de vanzare-cumparare, daca la moment detin contract de investitie si act de predare-primire a apartamentului, inregistrat la cadastru in 2009?

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna ziua Andrei! Daca la moment dvs., detineti Contractul de investitie si actul de predare-primire a apartamentului si daca sunt inregistrate cadastral, acestea 2 acte sunt actele dvs., ce adeveresc dreptul de proprietate, atunci nu mai este necesar de a intocmi un contract separat de vinzare-cumparare. Pentru mai multe detalii... mai detaliat puteti contacta la numarul 069049267

23 decembrie 2022