Contract incheiat cu agentul imobiliar

6 aprilie 2021 55

Buna ziua. Ce se poate intampla daca am incheiat un contract cu agentul imobiliar (pentru vanzarea casei), acesta a gasit clientul, iar eu nu-i dau banii prevazuti in contract?

Jurist comments 1

Alexandru Sîrbu
  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii

Vă poate acţiona în instanţa de judecată şi solicita încasarea silită a banilor. Asta poate însemna, spre exemplu, sechestru pe mijloacele dvs. băneşti din instituţiile bancare, sechestru pe alte bunuri ale dvs.; aplicarea interdicţiei de a părăsi ţara ş.a..

6 aprilie 2021