Contractul individual de munca

2 mai 2018 48

Pot sa scriu cerere de demisie daca contractul este pe perioada determinata ?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Dreptul civil
  • Dreptul penal
  • Dreptul muncii
  • Dreptul familiei

Conform Codului Muncii art.85 aveți dreptul să demisionați. Numai că urmează să anunțați angajatorul cu 14 zile înainte de a scrie cererea. Adică, trebuie să lucrați 2 săptămîni de la depunerea cererii și sunteți liberă. Puteți să vă înțelegi cu angajatorul în cazul dat.

2 mai 2018