Contravenție RCR

29 mai 2024 3

Bună ziua. Care este termenul de prescripție/notificare a contravenției constatate de camera de supraveghere a traficului?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

1 an

30 mai 2024
  • Jurisconsult

Buna Dheorghe, se ee în considerație un an, din momentul întocmirii procesul verbal administrativ, după expirarea temenului poliția trebuie să înceteze examinarea cauzei. DVS sunteți în drept după expirarea acestui termen, să atenționați poliția despre întocmirea acest document.

30 mai 2024