Copia diplomei de studii

11 iulie 2024 0

Buna ziua! Luna viitoare depun documentele pentru iesirea la pensie. Imi lipseste diploma de studii superioare, am nevoie de o copie! Am studiat in anii 1978-1979, la ПГТУ 43, Buiucani. La moment institutia este inchisa. Unde ma pot adresa ca sa primesc copia. Am scris la cancelaria Ministerul Invatamintului si nu am niciun raspuns. Va multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua Ghenadie, mai încercați să vă adresați la Minister, fiindcă toate documetele de la instituții, care nu funcționează să păstrază în arhiva Ministerului, asta e o chestie îndelungată de căutare. DVS trebuie să indicați, mai concret unde ați învățat și să meționați, că adresa DVS a mai fost depusă... mai detaliat anterior, cu anexa documentului de confirmare scris de DVS.

15 iulie 2024
Serghei Sandu
  • Avocat
  • Alte domenii

Bună ziua. După închiderea instituției de învățământ, era obligatoriu să transmită arhiva unei alte instituții. Trebuie să aflați de la minister, ce instituție a preluat arhiva și după să solicitați duplicatul sau copia acesteia.

17 iulie 2024