Copiii au nevoie de acordul tatalui daca mama care este divorta in R.Moldova pleaca cu copii in alta tara?

8 iunie 2017 61

Mama, care este divortata de sot, avind doi copii minori, doreste sa plece cu copiii in alta tara. Are nevoie de acordul tatalui copiilor?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Daca au pasapoarte nu aveti nevoie...la perfectarea acestora este nevoie de acordul tatalui! Doar temporar pentru maximum 90 zile! Stabilirea domiciliului in alta tara doar cu acordul tatalui!

8 iunie 2017