Copilul vecinilor face zgomot

29 august 2024 0

Bună ziua. Am o problemă cu vecinul care locuiește în apartamentul deasupra mea. S-a mutat cu un an în urmă și a început reparația care a durat aproximativ 9-10 luni. În toată această perioadă, a cauzat zgomot insuportabil practic în fiecare zi. După finalizarea reparației, s-a mutat în apartament împreună cu soția și copilul. Acesta din urmă mai tot timpul aleargă prin casă, ceea ce produce disconfort. Am încercat să vorbim cu ei, dar din păcate nu sunt genul de persoane cu educație, simț omenesc, cultură sau respect față de vecini. Există vreo modalitate legală prin care ar putea fi rezolvată problema? Mulțumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua dl. Dan, DVS sunteți în drept să atenționați serviciile Agenției, despre acest caz, dacă n-o să fie luate măsurile cuvenite, DVS sunteți în drept să atenționați cu o cerere Inspectoratul de poliție, inspectorul de sector o să fie nevoit să se deplaseze acasă la vecini și să le... mai detaliat atenționeze părințelor, despre comportamentul copilul lor.

31 august 2024