Coridor comun

30 septembrie 2019 83

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, ce drepturi am asupra coridorului comun foarte mic pentru doua apartamente? In fata usii mele stau 2 etajere: jumatate de coridor etajera vecinei, jumatate - a mea. Acum ea vrea ca eu sa scot etajera mea, ca ea sa-si construiasca un dulap cat tine tot peretele, pentru ca este peretele de la apartamentul ei.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

Chiar dacă este peretele de la apartamentul ei, de fapt acesta este și perete al unui spațiu comun asupra căruia aveți drepturi și obligații egale și face parte din spațiile comune.

30 septembrie 2019