Cota parte la apa

18 iulie 2017 489

In care temei legal poate fi contestata cota-parte pentru apa. Este contor la apa rece, insa oricum sunt impuse cheltuielile suplimentare pentru apa blocului.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

http://lex.justice.md/viewdoc.php?action=view&view=doc&id=363962&lang=1
in cazul blocurilor locative in obligatiile consumatorului se include si cheltuielile blocului pentru apa !

18 iulie 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Pentru o informatie mai detaliată, faceţi cunostinţă mai exact cu Secţiunea a 7 din Hotărârea menţionată de colegul meu, începând cu punctul 114.

18 iulie 2017