Credit de consum

11 iunie 2024 3

Buna! Pot aplica pentru un credit de consum aflându-mă în Londra? Mulțumesc!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Cristina, poți apela la un credit olainm dar nu vă sfțtui, o să fie un chidos, din parte creditorilor, ori din partea DVS, fiindcă ei o să ciară o confirmare, ce aveți la Moldova, casă, masă și alte bunuri, pentru a fi incasa mai apoi.

11 iunie 2024
  • Parajurist

Există posibilitatea încheierii unui contract de credit de consum la distanță. Rămâne la discreția dumneavoastră să vă alegeți furnizorul creditului (bancă sau organizație de creditare nebancară), vizitând adresele web ale acestora pentru a studia ofertele disponibile. Totuși furnizorii, după depunerea cererii de credit online, vor dori să vă contacteze pentru... mai detaliat a aproba oferirea creditului. De asemenea, aveți nevoie de semnătură electronică pentru a putea semna la distanță contractul de credit.

13 iunie 2024