Credit luat de soț

28 februarie 2022 220

Bună ziua. Suntem în proces de divorț. Eu am semnat mandat pentru avocat ca acesta să mă reprezinte în instanță. Recent am aflat că soțul dorește să ia un credit. În caz că nu-l rambursează, voi suporta și eu consecințe?

Jurist comments 3

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Ați contractat un Avocat, intrebați pe acesta

1 martie 2022
  • Jurisconsult

Buna Doina, eu vă propun să urgentați cazul de divorț, și întocmiți un document la notar. precum că la ziua de astăzi vă aflați în litigiu cu soțul și că DVS n-o să aveți nici-o atribuție, la celea făcute de soți, asta e o garanție pentru DVS.

1 martie 2022
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

vreau să văd notarul care face așa ceva :)))

1 martie 2022