Credit luat in numele meu

1 august 2018 132

Mi-a venit acasă o scrisoare precum ca eu am luat un credit pentru mașină, dar eu am rămas șocată. Putea cineva cu actul meu sa fi luat credit fără să știu eu?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Ar putea fi o eroare, totuși mergeți la emitent și solicitați informații suplimentare, în asemenea cazuri există temei de a depune o plîngere la procuratură dacă se stabilește că d-stră nu aveți atribuție.

1 august 2018
  • Jurisconsult

D-na Elşena e posibel, dar DVS trebue să verificaţi de cine e semnat contractul de credit, în caţiunele persoanelor care vizeză aşa ceva sînt semne de escrocherie, art. 190 CP.

1 august 2018