Credit luat pentru a cumpara o masina

29 mai 2024 3

Buna ziua. Am cumparat o masina contractand un credit in acest scop. Am achitat ratele timp de cateva luni, dupa care am incetat. Nu am platit nimic mai mult de jumatate de an, dupa care colectorii au cerut sa le dau cheile de la masina. Dupa inca ceva timp, acestia mi-au cerut sa achit toata datoria ramasa. Le-am zis ca nu am toata suma, dar sunt gata sa platesc in rate lunare mai mici, dar nu au acceptat propunerea mea. Acum o saptamana mi-a venit citatie in judecata. Ce pot sa fac? Ma poate ajuta cineva?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna Vasile, trebuie de analizat actele
Solutii există, vă pot ajuta, contactați-mă pe Watsapp 060508487

30 mai 2024