Credit neachitat

7 decembrie 2018 110

Nu am achitat creditul la timp. Nu am o suma mare si am rugat compania de colectare sa-mi dea ceva timp pentru a putea achita. Ei imi zic ca in doua ore va veni executorul cu politistul de sector acasa. E posibil asa ceva? La ce ma pot aștepta?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna, nu ar fi posibil ceea ce ati mentionat cu exceptia cazului daca exista o hotarire judecatoreasca privind incasarea datoriei. Daca nu exista hotarire nu a fost proces de judecata, nu va fi asa cum ei au zis.

7 decembrie 2018