Credit neachitat

4 mai 2018 73

Buna ziua. Am luat un credit de la o companie - 3.000 lei pe 15 zile - dar nu pot sa-l achit. Cand l-am luat, eram in stare, acum nu mai sunt. De la 3.000 a crescut la 5.000. Ei ma ameninta cu colectorii. Am 6 copii. Ce sa fac?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua Vitale,
Urmează să restituiti datoria acumulată. Verificați dacă dobânda aferentă împrumutului, penalitatea, dobânda de întârziere și comisioanele sunt calculate corect, nu sunt abuzive și dacă totul e corect urmează să achitați datoria acumulată. Or, datoria va continua sa crească și o să fiți acționat în instanța de judecată!
Faptul ca... mai detaliat aveți 6copii nu va scăpa de la plata datoriilor acumulate sau restituirea împrumuturilor luate.

5 mai 2018