Credit neachitat

23 martie 2019 124

Buna ziua. Am o intrebare. Spuneti-mi, va rog: am judecata in privinta unui credit. Eu nu am posibilitatea de a achita la moment. Vreau sa plec peste hotare ca sa-l achit. Cum trebuie sa procedez la judecata ca sa ma inteleaga si sa stiu ca am dreptul de a pleca la munca peste hotare?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Inițial coordonați acest moment cu creditorul dvs pentru al convinge că veți achită restanțele cardului aceștia să nu recurgă la i stanta de judecată .

2. Dvs aveți libertatea de a pleca peste hotare în orice moment .

23 martie 2019