Credit neachitat

12 decembrie 2019 118

Am intiarziere la achitarea unui credit, motivul fiind ca mi-au fost sechestrate conturile. Compania de creditare ma ameninta cu judecata, dar pana la.moment am achitat lunar. Ce pot sa fac la moment?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Coordonați cu administratorul o eșalonare a plății restanțelor pe motiv că venitul dvs stagnează la moment din cauza acestor circumstanțe și stabiliți un nou grafic de rambursare dacă aceștia sunt de acord.

12 decembrie 2019
  • Jurisconsult

Bună ziua Diana,

Puteți solicita băncii deblocarea conturilor pentru a achita sumele datorate. Sau să vă apropiați la sucursală și să achitați cash.

Pentru o consultație mai detaliată vă sunt la dispoziție.

12 decembrie 2019