Credit neachitat la timp

5 decembrie 2023 3

Buna ziua. Am luat un credit in marime de 55.000 lei de la o companie de microfinantare si de 4 luni nu mai achit ratele. Penalitatile au ajuns la 18.000 lei. Creditorul a cesionat creanta unei companii de colectare a datoriilor. Cei de acolo imi cer sa sting datoria integral, dar nu dispun de asa suma. Am un copil mic, ajutor nu am de nicaieri, salariul meu constituie 5.000 lei. Le-am propus sa achit cate 2.000 lei lunar, dar nu accepta. Ce pot face in situatia descris? Va rog mult, dati-mi un sfat, ma tem sa raman cu copilul pe drumuri daca imi iau casa.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Nadejda, eu vă propun să vă liniștiți, este soluția. Mă puteți cvontacta pe viberul meu de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta.

6 decembrie 2023