Credit nebancar

8 decembrie 2021 127

Bună ziua. Am un credit pe care nu reușesc să îl achit de câteva luni. Rog creditorii să mă lase să achit în rate, dar aceștia să accepte asemenea aranjament. În schimb, juristul lor mă numește nesimțită, escroacă și mă amenință că va trimite poliția acasă, că îmi vor informa prietenii, părinții. Au dreptul să facă așa ceva?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Diana, nu e îndrept juristul să vă aacosteze la poliție, deoarece există un letigiul civil. Cu așa ceva poliția nu se ocupă, poți să-l scuipi în ochi pe așa jurist, e măgar.

9 decembrie 2021