Credit nebancar

19 ianuarie 2022 209

Buna! Am un credit nebancar, pe care nu pot sa-l achit la moment. Creditorii ma suna si ma ameninta ca ma vor da in judecata. Pot face asa ceva? Doresc sa iau un credit de la o banca pentru a-mi acoperi toate datoriile. Intrebarea este daca bancile au legatura cu organizatiile nebancare si o sa vada aceasta datorie? E posibil sa nu-mi acorde un credit? Sau nu au nicio legatura una cu alta?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Laura, eu vreau să vă atenționez, că DVS riscați să nimeriți în lista neagră la bănci, ca un datornic iresponsabil. Creditorul e în drept să vă deie în judecată. Eu vă propun să nu mai luați alt credit, fiindcă o să vă înglodați cu totul.

20 ianuarie 2022