Credit nerambursat

9 mai 2022 654

Bună ziua. Am un credit in marime de 63.000 lei și nu pot achita ratele. Reprezentantul companiei de colectori mi-a dat termen de 3 zile ca sa achit integral datoria. Daca nu achit, voi fi acționată în judecată și vor veni la domiciliul meu, presupun pentru a sechestra bunurile. Eu vreau sa plec zilele astea din țară pentru a merge la munca. Voi putea ieși din țară? Ce mă așteaptă?

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna Daria sunteți îndrepți să ieșiți din țară, ceia de la colectori activează ilegal/ ei nu sunt în drept să vă interzică să plecați din țară.

9 mai 2022
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

HRISTOS A INVIAT!!! Ca cazul dvs., sa nu aiba urmari complicate din punct de vedere juridic, aveti solutia de a media cazul dvs., prin mediere, apelind la nr.de telefon: 069049267.

12 mai 2022