Credit nerambursat

4 noiembrie 2023 3

Buna ziua. Am un credit bancar pe care nu l-am rambursat. Pe portalul instantelor judiciare am gasit informatia despre un dosar civil in legatura cu datoria mentionata. Unde trebuie sa ma adresez ca sa aflu cuantumul datoriei si modalitatea de achitare?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Adresațivă inițial creditorului (banca care v-a oferit credit).
Sau dacă încă nu ați primit cererea de chemare în judecată, adresațivă la instanța de judecată pentru a face cunoștință cu materialele dosarului.

8 noiembrie 2023