Credit nerambursat

23 decembrie 2021 213

Buna ziua. Pot sa vand casa, daca am un credit nerambursat, dar pe casa inca nu a fost pus sechestru. Am obtinut documentele relevante de la cadastru şi in ele nu sunt indicate interdictii. Ajutati-ma, va rog, cu un raspuns: cand voi face contract de vanzare-cumparare, nu vor fi probleme?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Iuliana, ai dreptul și azi ,și mîne, cu cînt mai repede. DVS n-ați stipulat, la ce stadii vă aflați, puteți să mă contactați la viber sau la tel. 068669950 și noi v-om discuta mai detaliat.

23 decembrie 2021
Irina Clepalo
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua Iuliana,
Dacă nu aveți careva interdicții pe această casă și sunteți proprietarul apartamentului atunci nu vor apărea probleme la întocmirea unui contract de vînzare-cumpărare la notar.
Dar vă sugerez să vă grăbiți, pentru că nu se știe la ce etapă se află redobindirea sumelor bănăști de către bancă/organizație nebancară. În... mai detaliat caz că deja litigiul este în instanță de judecată sunt toate șansele să fie emisă o hotărîre și titlu executoriu pe baza căruia casa dumneavoastră va fi sechestrată.

24 decembrie 2021