Credit nerambursat

13 iunie 2022 283

Buna ziua. Nu am rambursat un credit si a avut loc judecata. Recent am primit o scrisoare in care sunt informata ca un reprezentant al creditorului va veni la mine acasa cu politia pentru sechestrarea bunurilor. Pot face asa ceva? Ce drepturi au creditorii si ce drepturi am eu in aceasta situatie?

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna Diana, eu vă propun să ieșiți pe viberul de pe telefonul +37368669950 pentru a discuta mai amănunțit.

15 iunie 2022
  • Jurisconsult

Buna ziua Diana,

Da asa ceva e posibil, in cazul in care creditorul a transmis titlul executoriu la executor, el poate urmari toate bunurile si activele Dvs. Insa sunt anumite reguli care urmeaza a fi respectate. Este nevoie sa aveti un avocat pentru ca sa va asiste la aceasta procedura.

16 iunie 2022