Credit prelungit de cateva ori

21 decembrie 2019 153

Am luat de la o companie de microfinantare un credit in suma de 6.000 lei, peste 30 zile trebuia sa restitui 7.800, dar aveam posibilitatea de a prelungi termenul pe 7, 10, 21 de zile, achitand sume respective pentru fiecare termen. Am prelungit de 10 ori si deja nu mai permit prelungirea, doar achitarea integrala a imprumutului. Cum sa procedez mai departe? Nu pot achita integral. Mersi anticipat.

Jurist comments 2

Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua,

Nu aveti decat sa achitati datoria ori sa va consultati cu un avocat in privinta exestentei sau nu a clauzelor abuzive din contractul dvs de imprumut.

22 decembrie 2019
  • Jurisconsult

Bună ziua Evghenii,

Trebuie de studiat prevederile contractului pentru a vedea cum sunt reglementate asemenea situații.

22 decembrie 2019