Credit problematic

24 ianuarie 2024 3

Buna ziua! In anul 2021 am contractat un credit in marime de 100.000 lei, pe termen de 5 ani. La inceput am achitat ratele comform graficului, dar dupa nasterea copilului am achitat cu intarzieri. Vazind ca nu reusesc sa fac fata, am iesit la serviciu ca sa pot achita ratele la timp. Incepand cu luna octombrie 2023 muncesc si am achitat toate restantele si penalitatile, in prezent nu am intarzieri si mai am de rambursat 32.000 lei. Cu toate acestea, pe 24.01.24 am primit o notificare de la un executor judecatoresc precum ca am datorie fata de banca in marime de 60.000 lei. Judecata a avut loc in octombrie 2023, dar de atunci am facut toate achitarile corespunzatoare. Ajutati-ma, va rog! Executorul mi-a blocat cardul salarial. Am 3 copii mici si ii ingrijesc singura, fara tata!

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna Diana! Mai întîi de toate este necesar de analizat documentele dvs., după care va fi posibil de expus pe problema dvs., și de ajutat. Telefon de contact 069049267

25 ianuarie 2024