Credit rambursat cu întârziere

23 octombrie 2023 3

Bună ziua. Am luat un credit de la o companie de microfinanțare. Am achitat ratele un timp, după care nu am mai putut să le achit. Peste puțin timp, însă, am reluat achitarea. Când am vrut să aflu cât mi-a mai rămas să achit, mi-au spus o sumă mai mare decât la început. Cum e posibil așa ceva ?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Alte domenii

https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=137812&lang=ro# LEGE Nr. 202
din 12-07-2013 privind contractele de credit pentru consumatori
...........analizează și apără-ți drepturile

23 octombrie 2023
  • Jurisconsult

Buna Ivan, ai nimerit îmtr-o situație neplăcută. compania o să te dee în judecată pentru a incasa crediturl ne achitat. Eu știu în ce constă soluția, apelează la viberul de pe telefonul de contact +37368669950 și noi vom discuta.

23 octombrie 2023