Credite

27 decembrie 2017 83

Am citeva credite, le achitam regulat cind eram sanatos, acum sunt bolnav si cu greu merg singur, nu mai pot lucra pentru a le achita, ce pot sa fac in asa caz? Creditorii ma avertizeaza ca peste citeva zile ma dau in judecata. Poate sa-mi ia casa sau sa ma inchida?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

În primul rînd banca va dispune de bun care dvs l-ați gajat pentru ași satisface creanța, nici într-un nu puteți fi privat de libertate pentru un asemenea caz.

2. Încercați să negociați cu banca pentru eșalonarea plății invocând motivele dvs care va pun în dificultate sau să gajati un alt... mai detaliat bun cu care veți asigura creditorul .

27 decembrie 2017