Credit neachitat

24 martie 2021 26

Buna ziua. Sunt actionata in judecata de catre compania de creditare la care am un imprumut neachitat. Contractul nu il am pentru ca l-am pierdut. Le solicit sa mi-l expedieze, dar ei refuza. Au dreptul sa nu-l expedieze repetat? Va multumesc.

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua,

Având în vedere că există o acțiune în judecată împotriva dvs, la cerere de chemare în judecată este anexat contractul de credit. O copie de pe acțiune urma să fie transmisă în adresa dvs.

În caz contrar, vă sugerez să transmiteți în adresa judecătoriei o cerere de a face cunoștiță... mai detaliat cu dosarul și să ridicați contractul de împrumut.

26 martie 2021