Credite achitate cu intarziere

26 noiembrie 2018 133

Buna ziua. Am cateva credite si ma stradui sa le achit, insa am restante la doua credite, fiindca nu mi-a ajuns salariul sa le achit pe astea doua din urma. Mereu sunt sunata si imi zic ca vor da dosarul in judecata. Din aceasta cauza sunt stresata. As vrea sa stiu daca, eu fiind angajata oficial, ei imi pot bloca cardul de salariu? Alte venituri nu am si nici proprietati nu am.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Executorul judecatoresc va putea urmari o parte din salariul dvs., dar aceasta operatiune va fi realizata doar dupa ce va fi pronuntata o hotarire judecatoreasca prin care o sa fiti obligati sa achitati datoria.

26 noiembrie 2018