Credite luate pentru alta persoana

17 aprilie 2019 73

Bună! Am asa o întrebare: am luat cateva credite pe numele meu pentru o persoana care m-a rugat s-o ajut. Mi-a spus ca le achita pe toate peste o luna, dar acum nu le achita, spune ca nu are acum toată suma si sa mai aștept putin ca va achita cu penalități cu tot. Pot sa scriu o plangere pe el sau cum pot face în asa caz? Dovezi am numai mesaje.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Vlad

De fapt, în cazul dat este vorba despre o escrocherie și ați putea să vă adresați organelor de drept.

17 aprilie 2019