Credite luate pentru o alta persoană

13 noiembrie 2019 106

Buna ziua. Sotul meu a luat doua credite pentru unchiul sau, ambele de la companii de microfinantare. Aceasta s-a intamplat inca anul trecut. Pana la moment, el nu a achitat nicio rata. Companiile au trimis dosarul la colectori, acestia, la randul lor, l-au trimis deja la judecata, iar unchiul sotului refuza sa achite. Ce putem face in acest caz? Il putem trage cumva la raspundere? Tin sa mentionez ca sotul avea 21 de ani, iar unchiul 36 de ani. Putem cumva folosi asta?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Soțul Dvs a fost victima unei escrocherii comisă de către unchiul său!
Soțul se poate adresa cu o plângere la poliție.

13 noiembrie 2019