Credite neachitate

7 octombrie 2020 201

Bună ziua Daca creditul nu-i achitat de ceva timp și creditori nu sunt de acord sa faca un nou orar de achitare lunară și dosarul este transmis în instanța de judecată, este posibil ca poliția sa vina acasa, sau poliția nu are nici o legătură cu creditele neachitate? Am primit un SMS în care zic că vor trimite poliția la adresa indicata in contract.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Elena,

Poliția nu are tangență cu asemenea cazuri, sunt raporturi civile. Ei încearcă să vă sperie ca să achitați datoria.

8 octombrie 2020