Credite neachitate

7 martie 2019 120

Dupa un divort de mai mult de 10 ani nu a fost impartita averea. Fostul sot a luat credite din banca. Sotia suporta si ea pierderi din averea comuna (cu fostul sot) care inca nu este partajata juridic?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Daca creditul a fost luat de catre soț după divorț, atunci fosta soție nu trebuie sa suporte careva consecințe, urmeaza a partaja bunul pentru a stabili cotele parți și soțul sa fie unicul responsabil.

7 martie 2019