Credite neachitate

22 mai 2021 27

Bună! Mă aflu în Polonia și lucrez la o companie. În Moldova am mai multe credite care nu sunt achitate de mai mult de 2 luni si am fost dat în judecată. Dacă îmi schimb locul de munca, voi avea probleme?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună,

Unica Dvs problema este cheltuielile suplimentarea la care veți fi supuși prin încasarea silită a lor dispusă in hotărârea de judecată și ulterior o eventuala procedura de executare care presupune noi cheltuieli și măsuri de asigurare cum sunt sechestrele..

23 mai 2021