Credite neachitate

8 iunie 2022 244

Bună ziua. Am o mașină cumpărată în leasing, precum și 7 microcredite pe care nu le-am achitat deja de două luni. Nu am nimic în proprietate. Care pot fi consecințele? Este posibil sa îmi fie interzisă plecarea din țară?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Fiodor, toate bunurile de care dețineți pot să nimerească sub sechestru executorului. Executorul e în drept să pună sechestru la plecarea din țară, mai detailiat puteți apela la viberul de pe telefonul +37368669950.

8 iunie 2022