Credite neachitate

26 octombrie 2019 243

Buna. Am luat cateva credite cu un an in urma. Nu le-am achitat pentru ca nu aveam bani sa le achit pe toate, nici macar dobanda. Acum am judecata in privinta catorva. Vreau sa le achit, dar suma e prea mare pentru mine. E posibil oare ca toate creditele sa fie unite si sa fie o singura suma, pe care eu s-o pot achita in rate?
Nu pot achita toata suma odata.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

Adresați-vă la Consiliul Național pentru Asistență Juridică Garantată să vi se ofere un avocat care acordă asistență juridică gratuită.
Este necesar să fie analizate prevederile contractelor.
De regulă, în asemenea contracte sunt inserate clauze abuzive.

27 octombrie 2019